Boisko przy SP 21 na zyska nową nawierzchnię

Aktualności Inwestycje

Ogłoszono przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej na przebudowę boiska o nawierzchni ze sztucznej trawy znajdującego się na terenie Szkoły Podstawowej nr 21 przy ul. Jana z Kolna.

– Gdyńska "dwudziestka jedynka" od lat dba o sportowy rozwój młodych mieszkańców naszego miasta, dlatego bardzo cieszę się, że do ich dyspozycji oddamy odnowione boisko. To kolejny dowód na to, że skupiamy się nie tylko na budowaniu nowych obiektów, ale także ponoszeniu jakości tych już istniejących – mówi Marek Łucyk wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Głównym celem inwestycji, która realizowana jest w ramach Budżetu Obywatelskiego 2020 zgodnie ze zwycięskim projektem autorstwa Bartosza Gruszki, będzie wykonanie nawierzchni sportowej poliuretanowej. Boisko przy ulicy Wójta Radtkego wielofunkcyjne po modernizacji będzie miało powierzchnię około 1470 m².

Mieszkańcy naszego miasta mają bezpośredni wpływ, na to, na co zostaną przeznaczone pieniądze z budżetu obywatelskiego – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia – Inicjatywy, które mają na celu poprawę jakości życia młodych ludzi są dla mnie osobiście niezwykle ważne i każdej z nich kibicuję. Inwestycje w sport zawsze, a szczególnie w czasach pandemii, to inwestycje w dobrą przyszłość dla nas wszystkich. Nowe boisko, dla szkoły w centrum miasta, to bardzo dobra wiadomość dla nas wszystkich.

Obecne boisko wykonano w 2006 roku na wcześniejszym asfaltowym, które następnie, po pierwszej modernizacji, otrzymało nawierzchnię z trawy syntetycznej. Na nowym obiekcie ułożone zostaną rury osłonowe pod przyszłe oświetlenie, a także poddane odnowieniu będą piłkochwyty, do których dostarczone i zamontowane zostaną siatki. Boisko wzbogaci się również o nowe wyposażenie, jak 2 bramki, 4 kosze, 2 zestawy słupków i siatek do siatkówki oraz o elementy małej architektury.

O wszystkich realizowanych inwestycjach sportowych dowiesz się TUTAJ.