Biegiem na urodziny Gdyni

Aktualności

Gdynia, miasto dynamiczne i pełne energii, szykuje się do wyjątkowego świętowania swoich urodzin. 11 lutego biegacze połączą swoje siły, by rozpocząć sezon i sprawdzić swoja formę po zimowych treningach Biegiem Urodzinowym Gdyni. Impreza ta otworzy powracający cykl Grand Prix Gdyni w Biegach Ulicznych, w skład którego wejdą Bieg Urodzinowy Gdyni, Nocny Bieg Świętojański oraz Gdyński Bieg Niepodległości.

To nie tylko bieg, to niepowtarzalna okazja do wspólnego świętowania i spędzenia czasu na sportowo. Dlatego już teraz zachęcamy wszystkich entuzjastów biegania do zaznaczenia daty w kalendarzu i przygotowania się na sportowe celebrowanie 98. urodzin naszego miasta – zaprasza Paweł Brutel, zastępca dyrektora Gdyńskiego Centrum Sportu.

REJESTRACJA

Najtaniej w pakiecie

Żeby wystartować w Biegu Głównym i marszu Nordic Walking trzeba będzie uiścić opłatę startową w wysokości 80 zł, jednakże to kwota przewidziana dla osób chcących wystartować tylko w jednej z trzech, wchodzącej w skład Grand Prix Gdyni w Biegach Ulicznych imprez. Pakiet na dwa dowolnie wybrane biegi wynosi 130 zł (65 zł/bieg), zaś start w trzech z nich wiąże się z uiszczeniem 160 zł (53,33 zł/bieg).

Dzieci i młodzież, żeby wziąć udział w zawodach, będą musiały uiścić kwotę wpisowego w wysokości 40 zł w pakiecie na trzy biegi. Natomiast koszt startu w dwóch wiąże się z wydaniem 35 zł. Start tylko w jednym z nich wynosi 20 zł.

Doskonale widać, że najtaniej jest zakupić pakiet na wszystkie biegi.

Osoby posiadające kartę mieszkańca Gdyni mogą liczyć dodatkowo na zniżkę w wysokości 10%, lecz tylko w przypadku zakupu pojedynczego pakietu startowego.

Cennik Biegu Głównego i marszu Nordic Walking

Cennik biegów dziecięcych i młodzieżowych

Jak się zapisać?

Do Biegu Urodzinowego Gdyni, podobnie jak do pozostałych biegów z cyklu Grand Prix Gdyni w Biegach Ulicznych 2024, można zapisać się w nowym Profilu Zawodnika znajdującego się na stronie internetowej zapisy.sts-timing.pl/gdyniasport. Rejestracja do lutowej imprezy odbywać będzie się do 31 stycznia do godziny 23:59. Po tym terminie do Biegu Urodzinowego Gdyni będzie można rejestrować się wyłącznie w dniu 10 lutego, w biurze zawodów. To również termin, w którym można zarejestrować się promocyjnie na cały przyszłoroczny cykl.

Cały czas będzie można zgłaszać się do Nocnego Biegu Świętojańskiego oraz Gdyńskiego Biegu Niepodległości. Do pierwszego z nich formularz rejestracji zamknie się 10 czerwca, w przypadku zawodów niepodległościowych ostatnim dniem zgłoszeń będzie 30 października.

Wsłuchując się w uwagi i sugestie użytkowników przygotowaliśmy w kolejnym sezonie biegowym nowy panel rejestracyjny. Celem wprowadzonych zmian było uproszczenie procesu rejestracji. Nowy serwis jest dużo bardziej intuicyjny, a każda osoba, która posiadała konto w systemie może logować się za pomocą tych samych danych. Swoje dotychczasowe rezultaty znajdziecie w obecnym panelu. W przypadku wystąpienia problemów związanych z systemem prosimy o zgłoszenia drogą mailową na adres rejestracja@sts-timing.pl.

 

Którędy do mety?

O godzinie 10:00 zawodnicy rozpoczną zmagania z ulicy Olimpijskiej. Następnie swoje kroki skierują ulicą Sportową, Łużycką, Stryjską i Aleją Zwycięstwa. Dalej, co będzie nowością, zbiegną w dół ulicą Świętojańską skąd ulicą Armii Krajowej dotrą na Bulwar Nadmorski. W jego połowie skręcą w prawo w Aleję Marszałka Józefa Piłsudskiego, którą biec będą aż do ulicy Władysława IV. Tam wbiegną w Aleję Zwycięstwa. Na wysokości Pomorskiego parku Naukowo Technologicznego skręcą w ulicę Stryjską i następnie przez Łużycką będą finiszować do mety zlokalizowanej na ulicy Olimpijskiej. Taką samą, 10 km trasę pokonywać będą uczestnicy marszu Nordic Walking. Po zakończeniu Biegu Głównego i marszu Nordic Walking do rywalizacji staną najmłodsi startujący w Biegu Malucha, Starszaka, Juniora i Młodzika.

Z historią w tle

Nowością będzie bieg towarzyszący na trasie o długości 1926 m. Jest to rok, w którym Gdyni zostały nadane prawa miejskie. Start do tego biegu i marszu Nordic Walking rozpocznie się o godzinie 9:00, a na pokonanie trasy zawodnicy będą mieli 30 minut – informuje Brutel i dodaje: – Będzie więc to doskonała forma rozgrzewki przed Biegiem Głównym oraz zachęta dla wszystkich, którzy nie czują się na siłach by przebiec 10 km trasę.

Każdy kto przebiegnie 1926 m otrzyma na mecie pamiątkowy medal przygotowany specjalnie na urodziny naszego miasta.

Cennik biegu towarzyszącego na 1926 m

Zajączki pomogą poprawić życiówki

Grupy biegaczy prowadzić będą pacemakerzy, którzy pomogą nie tylko utrzymać tempo zawodnikom  początkującym, ale także poprawić rekordy życiowe tym nieco bardziej doświadczonym.

Nagrody i trofea

Na każdego, kto pokona cały dystans, czekać będzie pamiątkowy medal przygotowany specjalnie na tę okazję. Najlepsze trójki, z wyłączeniem Biegu Malucha, który rozgrywany jest w formule „for fun”, otrzymają puchary i nagrody rzeczowe ufundowane przez partnerów imprezy – informuje Brutel. – Trzy najszybsze kobiety i trzech najszybszych mężczyzn w Biegu Głównym na 10 km wzbogaci się również o nagrody finansowe wynoszące odpowiednio 1500 zł, 1000 zł i 500 zł – dodaje.

Terminy Grand Prix Gdyni w Biegach Ulicznych 2024: