Biegacze zdobyli Długą Górę

Aktualności

W iście zimowych okolicznościach przyrody odbył się wczoraj po raz czwarty półmaraton Długa Góra. Na terenie części Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego na Pustkach Cisowskich - Demptowie, rekordowa liczba 380 śmiałków zmierzyła się z wymagającą, ponad 21 km trasą, z wzrostem i spadkiem wysokości na poziomie 650 metrów. Wśród pań pierwsze miejsce wybiegała Aleksandra Baranowska-Trzasko z Gdyni z czasem 1:41:14, a zwycięstwo open i wśród panów odniósł Krzysztof Garbowski ze Sztumu z czasem 1:23:44, na mecie na wszystkich zawodników czekały medale.

Jak co roku na biegaczy czekała wymagająca trasa, z dużą ilością podbiegów i zbiegów, na którą z radością wyruszyła rekordowa liczba 380 zawodników. Dodatkowo w tym roku śnieżna aura, trochę lodu, wystających gałęzi i wymagających terenów Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, dostarczyła niezapomnianych widoków, wrażeń i mnóstwo endorfin – mówi Jacek Kowalczyk, organizator ze Stowarzyszenia Aktywni.

WYNIKI ZAWODÓW

Nagrody przyznano w kategorii open dla 3 pierwszych zawodników, gdzie uplasowali się kolejno: Krzysztof Garbowski, Robert Sadowski, Waldemar Krogulec oraz zawodniczek, tu na podium stanęły: Aleksandra Baranowska-Trzasko, Natalia Gruchała i Weronika Spolska. Ponadto puchary i wyróżnienia rozdane zostały w kategoriach wiekowych kobiet i mężczyzn: 20, 35 i 50. Wyniki wszystkich zawodników dostępne są tutaj.

Zawody odbywają się w stylu anglosaskim, na trasie znajdują się podbiegi i zbiegi, a start i meta usytuowane są w tym samym miejscu, nieopodal Szkoły Podstawowej nr 16 w Gdyni. Ponad 21 kilometrowy bieg prowadzi drogami i duktami leśnymi po morenowych wzgórzach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, a jego najwyższy punkt to Długa Góra znajdująca się 130 m n.p.m. Zawodnicy na pokonanie trasy otrzymali 4 godzin.

Rada Dzielnicy co roku wspiera zmagania biegowe na terenie dzielnicy, począwszy od cyklu Grand Prix w biegach górskich na półmaratonie Długa Góra skończywszy. To fantastyczne zawody, które przyciągają rzesze miłośników sportu, popularyzując naszą dzielnicę i jej leśne przestrzenie jako doskonałe miejsce do aktywnego spędzenia wolnego czasu – mówi Emilia Rogała, przewodnicząca Zarządu Dzielnicy Pustki Cisowskie – Demptowo.

Celem imprezy, która na stałe wpisała się w kalendarz trójmiejskich biegowych zmagań górskich jest przede wszystkim rozpowszechnianie biegania, jako najprostszej formy ruchu i sposobu na aktywny wypoczynek, a także popularyzacja miasta Gdynia oraz terenów Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. To także doskonały czas na integracje zawodników, sprawdzenia swoich sił i możliwości w rywalizacji sportowej. Zawody organizowane są przez Stowarzyszenie Aktywni przy wsparciu partnerów zawodów m.in. Rady Dzielnicy Pustki Cisowskie-Demptowo oraz sponsorów.