Bezpłatne warsztaty żywieniowe dla seniorów. Ruszyły zapisy

Projekty

Stowarzyszenie „Jestem Ważny” oraz Gdyńskie Centrum Sportu zapraszają na bezpłatne warsztaty pn. „Dieta Seniora – czyli czego pragnie dusza, a czego jelita”. Na spotkaniu poruszymy tematy związane z żywieniem osób starszych. Omówimy czynniki, które mogą wpływać na decyzje o wyborze potraw i produktów z perspektywy seniora oraz rynku usług konsumpcyjnych.

Poszukamy także odpowiedzi na pytania: co oznacza zwrot „dobra dieta” i czy jej założenia są właściwe dla każdego Seniora. Pokażemy autorską kartę samooceny nawyków żywieniowych, a uczestnicy spotkania mogli będą ją wypełnić i przeanalizować z ekspertem.  Poświęcimy również uwagę na problem niedożywienia wśród seniorów oraz wybranych problemów związanych z chorobami dieto-zależnymi.

Warsztaty poprowadzi pani Agnieszka Danielewicz – doświadczony dietetyk, wykładowca i trener motywacyjny z certyfikatem MBT, T&T, właściciel Instytutu Eligo. Autorka publikacji i metod wspierania w zmianie nawyków żywieniowych. Od 10 lat tworzy i wspiera merytorycznie programy z obszaru promocji zdrowego odżywiania. Opracowała i wdrażała procedurę diagnozy nawyków żywieniowych dzieci dla OPZiSD w Gdańsku. Konsultant naukowy systemów informatycznych dotyczących wykorzystania nowych technologii IT do celów promocji zdrowia, eHealthPromotion.

Termin: 4 grudnia 2019 r.
Godzina: 10:30
Czas trwania: 60 min.
Lokalizacja: Stadion Miejski przy ul. Olimpijskiej 5 w Gdyni (wejście główne)
Zapisy: zgłoszenie należy wysłać na adres mailowy: a.bialas@gdyniasport.pl (decyduje kolejność zgłoszeń).

Będzie czas na pytania i dyskusję. Zapraszamy!

Warsztaty organizowane są w ramach projektu Go Out And Live – creating conditions conductive to maintaining the highest quality of seniors’ lives współfinansowanego z Programu Unii Europejskiej Erasmus+.