70. regaty o Błękitną Wstęga Zatoki Gdańskiej przeszły do historii

Aktualności

W sobotę 2 października odbyła się jubileuszowa 70. edycja regat o Błękitną Wstęgę Zatoki Gdańskiej, której organizatorem jest Yacht  Klub Stal Gdynia.

Regaty odbywały się w formule australijskiej, a więc o zwycięstwie decydowła pozycja na mecie - kto pojawił się pierwszy, ten został zwycięzcą. Zaszczyt ten przypadł załodze Manta Moth (POL 4831) z kapitanem był Robertem Graczykiem, która okazała sie najlepszą sposórd 118 startujacych. Kolejne miejsca na podium zajęłli Bryt Sails (POL 41) pod dowództwem Jakuba Surowca i Exploder (POL 1) za sterem Jacka Neotzela. Czerwoną latarnię dla ostatniej ekipy zdobyła załoga Bussy Lizzy (POL 15946).

jachty podczas rywalizacji

Żeglarzom nie przeszkodziły zmieniajace się warunki i prawdziwie jesienna pogoda, która uraczyła startujacych przenikliwym zimnem.

Trasa regat prowadziła z Gdyni, wzdłuż Bulwaru Nadmorskiego, do mola w Sopocie, aż do mola w Brzeźnie, gdzie znajdował się punkt nawrotowy, po minięciu którego żeglarze kierowali się z powrotem do mety, która umiejscowiona będzie w gdyńskiej marinie. Dzięki takiemu przeprowadzeniu trasy regaty były doskonale widoczne dla obserwujących je kibiców, gdy walka o zwycięstwo toczyła się do samego końca.

Wręczenie nagród dla najlepszych żeglarzy, nastąpiło na terenie Yacht  Klub Stal Gdynia - organizatora wydarzenia. Szczegóły i dokładne wyniki znaleść można na stronie www.blekitnawstega.pl.