10. rok Gdyńskiego Poruszenia. Wracamy 9 stycznia

Po świątecznej przerwie wracają organizowane przez Gdyńskie Centrum Sportu aktywności sportowe. To już 10. rok, kiedy mieszkańcy naszego miasta będą mieli okazję uczestniczyć w programie bezpłatnych zajęć pod szyldem Gdyńskiego Poruszenia. Ćwiczenia odbywać się będą na obiektach GCS 6 dni w tygodniu.

Choć historia nieodpłatnych aktywności dla mieszkańców jest nieco dłuższa, to właśnie 10 lat temu – w 2013 roku – oficjalnie wystartowała kampania, którą promowali jej ambasadorzy: aktorzy Anna Przybylska i Joachim Lamża, dziennikarz i prezenter Michał Adamczyk, gdyńskie cheerleaderki, a także profesjonalni trenerzy.

– Gdyńskie Poruszenie to wielkie zaproszenie do wspólnej aktywności, zachęta, dla wszystkich, którzy poprzez sport chcą poprawić zdrowie, nastrój. Będziemy uczyć, instruować, wciągać do sportu – mówił wtedy prezydent Gdyni Wojciech Szczurek.

Dekadę później możemy z dumą przyznać, że gdynianie ochoczo przyjęli to zaproszenie licznie uczestnicząc w ciągle udoskonalanej formule Gdyńskiego Poruszenia.

­– Organizowane przez nas zajęcia cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Wśród nich nie brakuje „pewniaków”, jak pilates, zumba czy fitness, ale staramy się także wprowadzać nowości, jak treningi jazdy na deskorolce czy Cross Fit – komentuje dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu Przemysław Dalecki.

Po latach Gdyńskie Poruszenie dorobiło się marki, która gwarantuje ciekawe, aktywne i zdrowe spędzenie czasu. Program skierowany jest do szerokiej grupy docelowej. Jego ideą jest trafianie w potrzeby mieszkańców w różnym wieku i o zróżnicowanym poziomie sprawności.

– Nasze zajęcia są otwarte, kierowane do każdego niezależnie od wieku. Udział w nich mogą brać wszyscy, dla których ważne jest wyjście z domu – mówi Paweł Brutel, wicedyrektor GCS. – W ofercie posiadamy zajęcia specjalistyczne skierowane do dzieci, seniorów oraz osób posiadających niepełnosprawności ruchowe – dodaje.

Pomysł miejskiego poruszenia chwycił, czego potwierdzeniem są liczne aktywności, które organizowane są w poszczególnych dzielnicach przez mieszkańców i ich rady. Propozycje zajęć regularnie pojawiają się wśród pomysłów do gdyńskiego Budżetu Obywatelskiego. O skali zainteresowania świadczy fakt, że łącznie we wszystkich ćwiczeniach organizowanych w 15 dzielnicach koordynowanych przez GCS w ubiegłym roku udział wzięto ponad 35 000 razy!

Nowy rok otworzą zajęcia Indoor Cycling. Wystartują już w poniedziałek 9 stycznia. Pełny harmonogram zajęć:

  • Poniedziałki – Indoor Cycling (19:00-20:00, 20:00-21:00; rejestracja online we wtorki o 9.00),
  • Wtorki – Pilates dla seniora (10.00-11.00), Zajęcia dla kobiet w ciąży (17:00-18:30),
  • Środy – Zumba dla seniora (10.00-11.00), Zumba (18:00-19:00),
  • Czwartki – Joga dla seniora (10.00-11.00),
  • Piątki – Fitness (10:00-11:00),
  • Niedziele – Zajęcia dla osób z niepełnosprawnościami ruchowymi (13.00-15.00).

Aktywności odbywać się będą w sali fitness Hali Lekkoatletycznej GCS (ul. Olimpijska 5) na Małym Kacku. Zajęcia dla osób niepełnosprawnych ruchowo odbywać się będą w Hali Lekkoatletycznej.

Nie jest to jednak ostatnie słowo, a o kolejnych dołączających aktywnościach informować będziemy w serwisie www.gdyniasport.pl. Listę zajęć znaleźć można w zakładce bezpłatne zajęcia oraz w kalendarzu.