Turniej Aktywna Plaża 2022 rozpoczęty

Aktualności

Druga edycja siatkarskiego turnieju Aktywna Plaża 2022 rozpoczęła się od występu najmłodszych miłośników słonecznych rozgrywek. Turniej otowrzyły zmagania w kategoriach wiekowych U13 K, U13M i U15 K.

Ubiegłoroczny turniej stał na bardzo wysokim sportowym poziomie i pokazał wszystkim, że w Gdyni jest ogromny potencjał i głód na organizację tego rodzaju imprez. Dało nam to pokaźny zastrzyk energii i wielką dawkę motywacji, żeby w tym roku podwyższyć poziom i stworzyć jeden z najlepszych turniejów siatkówki plażowej w Polsce – powiedział zastępca dyrektora GCS Paweł Brutel. – Postanowiliśmy w tym roku rozszerzyć kategorie wiekowe i zaprosić do gry dzieci i młodzież z kategorii wiekowych U13 i U15. Taka mieszanka początkujących z zawodowcami to świetna motywacja do sportowego rozwoju – dodaje.

Tak też było! Do turniejów młodzieżowych zgłosiły się 22 pary reprezentujące lokalne kluby. Słoneczna aura, jak na tą porę roku przystało, bardziej zachęcała do odpoczynku niż do gry, ale uczestnicy zawodów dawali z siebie wszystko, nie bacząc na upalną pogodę. Chwilowe ukojenie przynosił lipcowy deszcz, będący przyjemnym przerywnikiem plażowego turnieju. Gra toczyła się o każdą piłkę i każdy chciał zaprezentować się jak najlepiej.

W kategorii najmłodszych, czyli dzieci poniżej 13 roku życia, zwyciężyła para Zuzanna Lange / Maja Pokrzywińska. Drugie miejsce zdobyły Nadia Baumert i Rima Czernialis, a na najniższym stopniu podium stanęła Hania Ryngwelska i Wiktoria Kaczor. Wśród chłopców z kategorii U13 najlepsi okazali się Juliusz PartykaMichał Dawidowski, przed Oskarem Jankowskim i Maciejem Winiarskim oraz Szymonem Zimnowodą i Dawidem Burghardtem. Ostatnią kategorią wiekową, która rywalizowała w piątkowe przedpołudnie na gdyńskiej plaży, były dziewczęta z klasyfikacji U 15. Po emocjonujących pojedynkach na najwyższym stopniu podium stanęły Zuzanna Kudlik i Magdalena Bondaruk, tuż za nimi uplasowały się Marta Podleśna i Amelia Wancerz, a brązowymi medalami zadowolić musiały się Pola Madziewicz i Maria Kurnatowska.

Najlepsze zawodniczki i zawodnicy otrzymali pamiątkowe puchary i medale oraz nagrody rzeczowe.

AKTYWNA PLAŻA 2022

Jutro startuje turniej Open, przeznaczony dla osób powyżej 18 roku życia, do którego zgłosiło się 76 par. Początek rozgrywek zgodnie z harmonogramem.