Samoobrona dla gdynian. Ruszają nowe zajęcia

Aktualności Projekty

Startują nowe zajęcia z samoobrony dla mieszkańców Gdyni. „Kurs samoobrony dla kobiet, mężczyzn i młodzieży” oraz „Samoobrona dla kobiet” odbywać się będą w sobotnie przedpołudnia na obiektach GCS.

O merytoryczno-sportową wartość kursu zadba trenerka samoobrony, reprezentantka i medalistka mistrzostw Polski w boksie Julia Kaleta.  

W ramach zajęć uczestnikom przybliżone zostaną aspekty walki i poprawnych reakcji w różnych dystansach i sytuacjach zagrożenia, z którymi może się spotkać każdy. Dzięki uczestnictwu w treningach nauczyć będzie się można zapobiegania agresji fizycznej, unikaniu uderzeń, bezpiecznego uwalniania się od chwytów czy odpowiedzi atakiem na atak.

W zajęciach przeznaczonych dla Pań nacisk położony zostanie także na edukację kobiet w zakresie istniejących zagrożeń, ich rozpoznawania i unikania, a także metod postępowania w sytuacjach niebezpiecznych, co pomoże zwiększyć ich poczucie bezpieczeństwa. Integralną częścią szkolenia są zajęcia praktyczne ćwiczące umiejętności obronne kobiet oraz zwiększające sportową formę uczestniczek. Zajęcia obejmą również reakcję podczas próby gwałtu, aby każda z uczestniczek czuła się waleczna, niezwyciężona i bezpieczna.

Za powstanie zajęć odpowiadają sami mieszkańcy, którzy składali stosowne wnioski i głosowali na nie. Zajęcia pt. „Kurs samoobrony dla kobiet, mężczyzn i młodzieży” oraz „Samoobrona dla kobiet” finansowane są z bowiem Budżetu Miasta Gdyni w ramach środków z Budżetu Obywatelskiego.

Samoobrona dla kobiet, mężczyzn i młodzieży – soboty – godz. 9-10, Hala LA GCS, ul. Olimpijska 5,

Samoobrona dla kobiet – soboty – godz. 10-11, Hala LA GCS, ul. Olimpijska 5.

BEZPŁATNE ZAJĘCIA W GDYNI